• Do obchodów 100lecia zostało:

  dni
  0
  -38
  -7
  godz.
  -1
  -4
  min.
  0
  -3
  sek.
  -4
  -4

Drogie Absolwentki i Drodzy Absolwenci naszego Wydziału!

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii (dawniej: Rolniczy) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu może poszczycić się najstarszym rodowodem rolniczego kształcenia uniwersyteckiego w Wielkopolsce. Mija bowiem w 2019 roku 100 lat od utworzenia akademickich studiów rolniczo-leśnych na Uniwersytecie Poznańskim.

Najważniejszą, największą i najpiękniejszą wizytówką uniwersytetu, każdego wydziału są jego absolwenci ! Absolwenci, gdziekolwiek rzuciły ich życiowe losy, zawsze świadczą o swoim Wydziale, a dyplom ukończenia studiów zawsze pobudza do wspomnień i refleksji. Stąd pragniemy Państwa zachęcić do wspólnego świętowania 100-lecia własnego Wydziału w gronie Koleżanek i Kolegów ze studiów. Już dziś zapraszamy wszystkich na spotkanie w dniu 18 czerwca 2019 roku, które odbędzie się w Biocentrum (ul. Dojazd 11).

Setna rocznica to jednak nie tylko czas historycznej refleksji oraz sposobności oddania należnego hołdu osobom, które tworzyły i tworzą Nasz Wydział. Jest to również okazja, by przyjrzeć się obecnej pozycji Wydziału w zakresie kształcenia i realizacji badań naukowych.

W Roku Jubileuszowym 100-lecia swojego istnienia Wydział jest nowoczesną i bardzo silną jednostką naukowo-dydaktyczną w ramach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Interdyscyplinarny charakter badań naukowych i kształcenia prowadzonych na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii pozwala spełniać oczekiwania studentów oraz zapotrzebowanie rynku pracy związanego z szeroko pojętym rolnictwem. Jest więc ważnym ośrodkiem naukowym w skali regionu i kraju, także Europy i świata, a którego osiągnięcia są wdrażane do praktyki rolniczej. Corocznie opuszczają go rzesze Absolwentów. Ich wiedza, nabyte umiejętności i kompetencje sprawiają, iż są konkurencyjni na rynku pracy, a często już w krótkim czasie awansują zajmując znaczące i decyzyjne stanowiska w firmach.

Jesteśmy przekonani, że wspólne spotkanie z okazji 100-lecia Wydziału, będzie stanowiło doskonałą okazję do ponownego spotkania się, wspomnienia czasów studenckich, a także da możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Wierzę także, że dzień 18 czerwca 2019 roku stanie się świętem całej społeczności akademickiej chcącej budować Wspólnotę osób związanych z Wydziałem.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego świętowania w ramach przygotowanego programu obchodów jubileuszowych, zachęcając do rejestracji na stronie obchodów 100 lecie WRB.


Łączymy pozdrowienia –

Poznań, dnia 21 stycznia 2019 r.